1. При оперативному лікуванні грижі: стаціонар одного дня. За бажання пацієнта після операції можна ночувати вдома.

2. При захворюваннях молочної залози: пункційні методики лікування кіст молочної залози, що нагноїлися. У разі оперативного лікування гнійних захворювань молочної залози лише косметичні малі розрізи (субареолярні – на межі шкіри молочної залози та ареоли, ретромамарні – по нижній складці молочної залози). Амбулаторне (без перебування у лікарні) лікування запальних захворювань молочної залози. У разі лактаційного маститу в більшості випадків вдається зберегти лактацію (можливість продовжити годування дитини грудьми). Після завершення лікування направляю пацієнток до високопрофесійних мамологів, які здійснюють спостереженнята проводять профілактику запалень молочної залози.

3. Профілактичне обстеження пацієнтів.

4. Я пропоную сучасні методи лікування.

5. Принципово ніколи не пропоную операцію, якщо є хоч один шанс її уникнути.

6. Надаю та зрозумілою мовою пояснюю всі можливі аспекти лікування.

7. У разі наявності показань до операції використовую лише малоінвазивні методи – лапароскопічні операції, операції з малих розрізів.

8. Завжди використовую найсучасніші підходи у методиках зашивання розрізів – застосовую виключно внутрішньошкірні косметичні шви. Використовую лише найсучасніші шовні матеріали, що використовуються в Європі, що виключає ускладнення, пов’язані з відторгненням ниток. Широко застосовую нитки, що розсмоктуються, на всіх етапах операцій. Найчастіше не потрібно “знімати шви”.

9. Консультирую з будь-яких аспектів екстреної патології органів черевної порожнини.

10. Я беруся тільки за операції, які роблю часто, давно і з хорошими результатами. У разі наявності показань до тих операцій, які виходять за межі моєї компетенції, направляю пацієнта до найкращих фахівців у місті Києві, які спеціалізуються у цій патології.

11. Супровід пацієнтів після операції до одужання.

12. Широко використовую можливість дистанційних консультацій після операцій телефоном.

13. Раціональне використання медикаментів. Ліки мають бути якісні і лише необхідні. Так, наприклад, при планових операціях з приводу гриж або жовчнокам’яної хвороби, пацієнти отримують з профілактичною метою одноразово перед операцією 1.5 г «простого» антибіотика — цефуроксим. Після операції антибактеріальна терапія не проводиться.