Грижа білої лінії живота – це дефект у м’язах передньої черевної стінки. Вона знаходиться між прямими м’язами живота, по середній лінії між пупком і грудиною. Єдино можливий спосіб лікування – операція. Її основна мета – усунення дефекту в м’язах передньої черевної стінки.

Для підвищення надійності пластики дефекту, як правило, використовуються сітчасті імпланти. Найкраще їх встановити в передочеревинний простір між м’язами і внутрішньою оболонкою живота. Операцію грижі білої лінії живота бажано проводити в плановому порядку, це допоможе попередити таке грізне ускладнення, як утиск.

грыжа белой линии живота операция

Методи лікування грижі білої лінії живота

Досить часто грижа білої лінії живота виникає з невеликого дефекту в м’язах, якими виходить жирова тканина з передочеревинного простору.

З’являється невеликий жировик, розташований по середній лінії живота – передочеревинна ліпома, лікування цієї патології таке саме, як і грижі – операція із пластикою м’язів у зоні дефекту.

Дуже часто грижу білої лінії, розташовану над пупком, називають надпупковою. Якщо вона розташована на відстані до 6 см від пупка, операція може бути виконана за запатентованим нами косметичним способом – прихованим доступом через пупок.

Косметична операція за унікальною методикою доктора Рейзіна

Малопомітні шрами

Післяопераційні рубці не видно навіть зблизька.

Швидка реабілітація та низька ймовірність рецидиву

Працездатність відновлюється протягом двох-чотирьох тижнів, а завдяки застосуванню сітки ймовірність рецидиву зводиться до мінімумуу.

Мінімум перебування у лікарні

Можна поїхати додому за 4—24 години після операції.

Безболісність

Найчастіше видалення грижі білої лінії живота відбувається під місцевою анестезією із застосуванням сучасних ефективних знеболюючих препаратів.

Як відбувається операція з ушивання грижі білої лінії живота

Операція з ушивання надпупкової грижі проводиться через розріз 2-3.5 см у шкірній складці центру пупка. Завдяки цьому, після того, як заживе післяопераційна рана, шрам буде практично непомітним. Незважаючи на те, що всі маніпуляції проводяться через маленький розріз, якість пластики не гірша, ніж при традиційній, більш травматичній методиці. Видалення грижі білої лінії живота.
удаление грыжи белой линии живота

Анестезія

Найчастіше досить місцевої анестезії. Це дозволяє оперувати вікових пацієнтів, а також осіб із захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем без ризику ускладнень, пов’язаних із наркозом. 

Для знеболювання застосовуються сучасні місцеві анестетики: бупівакаїн та наропін. Вони забезпечують відсутність чутливості під час проведення хірургічного втручання та протягом 6-12 годин після нього.

У складних випадках застосовується комбінована анестезія: наприклад, внутрішньовенне та місцеве знеболювання або спінальна анестезія. У будь-якому випадку пацієнт під час операції з видалення грижі білої лінії живота не відчуває болю.

Сучасні тренди в лікуванні грижі білої лінії живота та пупкової грижі

Незважаючи на повсюдно широке поширення ендо-лапароскопічної хірургії, на думку європейського та американського Товариства герніологівEuropeanHerniaSociety (лікарів, що займаються лікуванням гриж), лапароскопія грижі білої лінії живота не зовсім вдалий метод, оптимальний спосіб лікування грижі білої лінії живота і пупкової гри операція з передочеревинним розташуванням сітчастого імпланту. Такі втручання менш травматичні, ніж лапароскопічні, мають добрий косметичний ефект, можуть бути виконані під місцевою анестезією, а також мають значно меншу кількість ускладнень. Важливий фактор — їхня собівартість менша порівняно з лапароскопічними, що робить їх доступними для пацієнтів з будь-яким рівнем достатку.

Рекомендації 2019 року: https://bjssjournals.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/bjs.11489

Від чого залежить вартість операції видалення грижі білої лінії живота

На вартість операції впливає безліч факторів: рівень складності, під якою анестезією вона проводиться, вид сітки, лікарські препарати, термін перебування у клініці. Тому ціна операції з видалення грижі білої лінії живота буде відома лише після того, як лікар проведе діагностику