Післяопераційну грижу найчастіше зауважує сам пацієнт: при напрузі м’язів живота та кашлі з’являється випинання в ділянці післяопераційного рубця.

Причини: надлишкові фізичні навантаження у перші 3 місяці після операції та особливості сполучної тканини, через які з’являється схильність до виникнення гриж.

Якщо у вас виникла підозра, що у вас є післяопераційна вентральна грижа, обов’язково зверніться до лікаря. Лікування вентральної грижі у 70-80% випадків проводиться хірургічним шляхом. Ущемлена післяопераційна грижа має небезпеку для здоров’я пацієнта.

Важливо! Досить часто зустрічається троакарна грижа після операції з видалення жовчного міхура. Її потрібно оперувати обов’язково, оскільки вона має високий ризик утиску.

послеоперационная вентральная грыжа лечение, удаление

Методи лікування післяопераційної грижі

Наша клініка має великий досвід лікування різних видів післяопераційних гриж, у тому числі: післяопераційні пахвинні грижі, післяопераційні пупкові грижі та інші види гриж на животі. Останні три роки видалення вентральної грижі проводять за методикою TAR (tranversumabdominumrealize) – вивільнення поперечного м’яза живота. Вона дозволяє значно ефективніше лікувати постопераційні вентральні грижі великих розмірів.

У ряді випадків допустима лапароскопічнагерніопластика, її проводять при локалізації гриж у верхньому поверсі черевної порожнини.

Важливо! В даний час операція IPOM (при якій сітка контактує з органами черевної порожнини) не застосовується через велику кількість внутрішньочеревних ускладнень: частого розвитку кишкових нориць та реакцій відторгнення сітчастих імплантів. Також відходить другого план використання полікомпозитнихсіток, які можуть контактувати з кишечником.

Переваги методу

Короткий термін перебування у стаціонарі

Як правило, пацієнта виписують через 4-24 години після закінчення хірургічних маніпуляцій.

Анестезія, що щадить

Під час операції пацієнт перебуває у свідомості та отримує менше медикаментозне навантаження.

Мінімальний ризик ускладнень

Сітчастий імплант встановлюється у найкраще місце з погляду анатомії. Завдяки цьому у післяопераційному періоді не формуються спайки.

Як відбувається операція післяопераційної грижі

Пацієнт приїжджає до лікарні на день операції. Залежно від виду грижі післяопераційного шва проводиться анестезія, найчастіше перідуральна (укол у спину). Цей вид знеболювання дає мінімальне навантаження на серцево-судинну систему і має набагато менше протипоказань, ніж загальний наркоз. Крім того, ця методика дозволяє знеболювати післяопераційну зону протягом усього періоду перебування у стаціонарі після видалення післяопераційної грижі.

Під час операції хірург ліквідує дефект у м’язах живота за допомогою сітки, яка встановлюється між м’язами, за черевною стінкою. У 80% випадків вдається уникнути втручання безпосередньо в порожнину живота і хірург не контактує із внутрішніми органами.

Завдяки використанню сучасних сітчастих імплантів та атравматичних ниток вдається відчутно зменшити післяопераційний больовий синдром.

Залежно від виду грижі операція триває 15-35 години. Після закінчення маніпуляцій хірург накладає на шкіру косметичні шви, що розсмоктуються.

Через 1-2 години після оперативного лікування вентральної грижі пацієнт може пити та приймати легкозасвоювану їжу.

Як дізнатися вартість операції з видалення вентральної грижі

Підсумкова ціна операції з видалення післяопераційної грижі залежить від низки факторів: стану пацієнта, виду сітки, анестезії, розміру грижі, призначених препаратів, терміну перебування у клініці. Точну вартість назве вам лікар після детального обстеження.