Післяопераційну грижу найчастіше зауважує сам пацієнт: при напрузі м’язів живота та кашлі з’являється випинання в ділянці післяопераційного рубця.
Причини: надлишкові фізичні навантаження у перші 3 місяці після операції та особливості сполучної тканини, через які з’являється схильність до виникнення гриж.
Якщо у вас виникла підозра, що у вас є післяопераційна вентральна грижа, обов’язково зверніться до лікаря. Лікування вентральної грижі у 70-80% випадків проводиться хірургічним шляхом. Ущемлена післяопераційна грижа має небезпеку для здоров’я пацієнта.
Важливо! Досить часто зустрічається троакарна грижа після операції з видалення жовчного міхура. Її потрібно оперувати обов’язково, оскільки вона має високий ризик утиску.
Методи лікування післяопераційної грижі
Наша клініка має великий досвід лікування різних видів післяопераційних гриж, у тому числі: післяопераційні пахвинні грижі, післяопераційні пупкові грижі та інші види гриж на животі. Останні три роки видалення вентральної грижі проводять за методикою TAR (tranversumabdominumrealize) – вивільнення поперечного м’яза живота. Вона дозволяє значно ефективніше лікувати постопераційні вентральні грижі великих розмірів.
У ряді випадків допустима лапароскопічнагерніопластика, її проводять при локалізації гриж у верхньому поверсі черевної порожнини.
Важливо! В даний час операція IPOM (при якій сітка контактує з органами черевної порожнини) не застосовується через велику кількість внутрішньочеревних ускладнень: частого розвитку кишкових нориць та реакцій відторгнення сітчастих імплантів. Також відходить другого план використання полікомпозитнихсіток, які можуть контактувати з кишечником.
Переваги методу
Короткий термін перебування у стаціонарі
Як правило, пацієнта виписують через 4-24 години після закінчення хірургічних маніпуляцій.
Анестезія, що щадить
Під час операції пацієнт перебуває у свідомості та отримує менше медикаментозне навантаження.
Мінімальний ризик ускладнень
Сітчастий імплант встановлюється у найкраще місце з погляду анатомії. Завдяки цьому у післяопераційному періоді не формуються спайки.
Як відбувається операція післяопераційної грижі
Пацієнт приїжджає до лікарні на день операції. Залежно від виду грижі післяопераційного шва проводиться анестезія, найчастіше перідуральна (укол у спину). Цей вид знеболювання дає мінімальне навантаження на серцево-судинну систему і має набагато менше протипоказань, ніж загальний наркоз. Крім того, ця методика дозволяє знеболювати післяопераційну зону протягом усього періоду перебування у стаціонарі після видалення післяопераційної грижі.
Під час операції хірург ліквідує дефект у м’язах живота за допомогою сітки, яка встановлюється між м’язами, за черевною стінкою. У 80% випадків вдається уникнути втручання безпосередньо в порожнину живота і хірург не контактує із внутрішніми органами.
Завдяки використанню сучасних сітчастих імплантів та атравматичних ниток вдається відчутно зменшити післяопераційний больовий синдром.
Залежно від виду грижі операція триває 15-35 години. Після закінчення маніпуляцій хірург накладає на шкіру косметичні шви, що розсмоктуються.
Через 1-2 години після оперативного лікування вентральної грижі пацієнт може пити та приймати легкозасвоювану їжу.
Як дізнатися вартість операції з видалення вентральної грижі
Підсумкова ціна операції з видалення післяопераційної грижі залежить від низки факторів: стану пацієнта, виду сітки, анестезії, розміру грижі, призначених препаратів, терміну перебування у клініці. Точну вартість назве вам лікар після детального обстеження.
Залишити відповідь