Операция по удалению пупочной грыжи

Головна причина призначення операції з видалення пупкової грижі (пупкова герніопластика) – загроза утиску грижі. Утиск зазвичай трапляється в найнезручніший момент: перед відпусткою, великими святами, під час авралів на роботі.

Друга причина герніопластики – косметичний дефект. Живіт із грижею виглядає дуже неестетично.

Третя причина – грижа з часом збільшуватиметься, і все одно доведеться робити операцію.

Важливо! Лікування грижі народними методами є неефективним. Самостійне закриття дефекту можливе лише у дітей віком до 5 років. Єдиний можливий метод лікування пупкової грижі у дорослих – оперативне лікування.

операция по удалению пупочной грыжи

Методи лікування пупкової грижі      

Існує 3 способи проведення герніопластики:

  1. Класична операція видалення грижі пупка через розріз. Найбільш травматичний метод із найтривалішим періодом відновлення.
  2. Лапароскопічне видалення пупкової грижі – через 2 проколи та невеликий розріз. Метод менш травматичний, але має недоліки, пов’язані з нагнітанням газу в черевну порожнину.
  3. Косметичний спосіб – через невеликий розріз у пупку. Найбільш щадний метод з найменш коротким періодом відновлення та ідеальним естетичним результатом

Ми проводимо всі види операцій, але найбільшою популярністю користується косметичний метод за методикою доктораРейзіна. Вибір виду хірургічного втручання залежить від характеру патології у кожному індивідуальному випадку.

пупочная грыжа лечение

Пластика пупкової грижі за унікальною методикою доктора Рейзіна

Операція видалення грижі пупка проводиться за допомогою мінідоступа 2-3.5 см, через шкірну складку центру пупка. Тому косметичне лікування пупкової грижі особливо актуальне для молодих людей, які переживають, як виглядатиме рубець.

Після загоєння рани слідів операції не видно навіть з відстані одного метра. При цьому якість пластики м’язового дефекту не страждає. Косметична герніопластика пупкової грижі проведена більш ніж 1000 пацієнтам та показала чудові результати як у фізіологічному, так і в естетичному плані.

Анестезія

У більшості випадків цей вид хірургічного втручання проводиться під місцевою анестезією, що особливо актуально для пацієнтів похилого віку та з супутньою серцевою та легеневою патологією.

Для місцевої анестезії застосовуються сучасні знеболювальні препарати: бупівакаїн та наропін. Вони забезпечують відсутність болю під час операції та протягом 6-12 годин після неї (на відміну 1-2 годин при використанні лідокаїну та новокаїну).

операция по удалению грыжи пупкаУ разі пупкової грижі великого або, навпаки, дуже маленького розміру, операція може бути проведена в комбінації місцевої анестезії та внутрішньовенного наркозу, спинномозкової або перидуральної анестезії. У будь-якому випадку пацієнт під час операції не відчуває болю.

Переваги методу

  • відсутність видимих ​​рубців – післяопераційні шрами не видно з відстані 1 метра.
  • відновлення природної форми пупка – у ряді випадків пупок виглядає краще, ніж до хвороби.
  • швидке відновлення – повна реабілітація протягом 2-4 тижнів.
  • мінімальна ймовірність рецидиву – дефект ушивається із застосуванням сітки.
  • недовге перебування у стаціонарі – ви зможете вирушити додому через 4-24 години.
  • операція без болю – використовуються ефективні місцеві анальгетики, за показаннями проводиться загальна або спінальна анестезія

Про операцію

  • тривалість 50-90 хвилин
  • після операції одразу можна ходити
  • гарний пупок одразу на операційному столі
  • не потрібно знімати шви

Як проходить операція на пупкову грижу

Підготовчий етап включає:

  1. Передопераційний огляд для уточнення діагнозу та виключення інших захворювань.
  2. Передопераційне обстеження:
  • якщо операція під місцевою анестезією: загальні аналізи крові та сечі, глюкоза крові, флюорографія, УЗД органів черевної порожнини.
  • перед загальною чи регіонарноюанестезією додатково призначається ЕКГ, біохімічне дослідження крові, коагулограма, передопераційний огляд анестезіолога.

Видалення грижі пупка проходить у кілька етапів:

  1. Лікар робить розріз усередині пупка, відокремлює від шкіри та жирової клітковини грижовий мішок і повертає його назад у черевну порожнину. Завдяки цьому виключається контакт із органами живота.
  2. Ліквідація дефекту черевної стінки проводиться за допомогою сучасних пластичних матеріалів – сіток. Використовуються макропористі сітки з поліпропілену провідних європейських виробників, їхня ціна невисока і вони чудово приживаються. Важливо! У нашій клініці проведено понад тисячу операцій із застосуванням поліпропіленових сіток різних виробників. Реакцій відторгнення сіток немає.
  3. Сітка вшивається в анатомічно вдале місце передньої черевної стінки – передочеревинний простір (шар між внутрішньою оболонкою живота і м’язами). Розмір сітки – від 6х6 см. Завдяки цьому ризик повторного виникнення грижі знижується до мінімуму.
  4. Сітка фіксується нитками, що розсмоктуються, з періодом розчинення 4—5 місяців. Отвір зшивається над сіткою безперервним швом.
  5. Шкіра пупка відновлюється внутрішньошкірним косметичним швом, що виключає необхідність зняття швів і дозволяє приймати душ через 2 доби після операції.

Післяопераційний період

Пацієнт може залишити клініку через 2-3 години після операції. 50% наших пацієнтів вважають зручним для себе ночувати після операції у своєму ліжку, звівши до мінімуму своє перебування у лікарні (переважно це пацієнти 18-50 років). Інші 50% залишають лікарню наступного дня, після першої перев’язки. На наступний день або через день необхідна зустріч із хірургом для перев’язки та післяопераційного огляду. Після операції немає обмеження у руховій активності, прийомі їжі та рідини.

Для контролю загоєння післяопераційної рани достатньо 2-3 післяопераційних оглядів.

Важливо! Протягом 30 днів після операції, для комфорту та кращого загоєння рани, бажано користуватися компресійним післяопераційним бандажем шириною 10 см.

Імовірність рецидиву грижі та як його уникнути

За даними статистики ймовірність розвитку рецидиву варіюється від 2 до 40%, залежно від способу операції, анатомічних особливостей пацієнта, віку, розмірів грижі, супутньої патології та шкідливих звичок.

Запобігти рецидиву може:

  1. Пластика грижі з використанням сітки.
  2. Використання тільки якісного шовного матеріалу
  3. Обмеження фізичного навантаження після операції протягом 1-2 місяців, носіння бандажу 1 місяць.
  4. Схуднення при надмірній масі тіла.

Операція з видалення пупкової грижі у Києві

До нашої клініки можуть звертатися не лише жителі Києва, а й інших міст України. Ціна видалення пупкової грижі залежить від багатьох факторів: стану пацієнта, виду сітки, анестезії, особливостей техніки операції, застосовуваних препаратів, терміну перебування в клініці. Точну вартість операції з видалення пупкової грижі після детального обстеження назве хірург.

Відгуки щодо видалення грижі пупка можна залишити та прочитати у відповідному розділі.

Перейти до галереї