операции по удалению желчного пузыря КиевЖовчнокам’яна хвороба (ЖКЛ) не завжди піддається консервативному лікуванню. У певних ситуаціях потрібне видалення жовчного міхура. Сьогодні цю операцію виконують за допомогою ефективних хірургічних методів, до яких належить лапароскопічнахолецистектомія. Маніпуляція проводиться за допомогою нового обладнання, це дозволяє уникнути небезпечних ускладнень. Процедура також відома як холецистектомія з мінідоступу.

Показання до хірургічного втручання

Жовчний міхур розташовується на нижній поверхні печінки. Це невеликий порожнистий орган призначений для зберігання жовчі, що надходить потім у 12-палу кишку.

Під час холецистектомії жовчний міхур видаляють разом з камінням, утвореним у ньому або в його протоках. Така процедура часто потрібна пацієнтам із ускладненими формами жовчнокам’яної хвороби. Основні свідчення до її виконання:

  • гострий та хронічний холецистит;
  • холедохолітіаз;
  • формування поліпів.

Видалення жовчного міхура методом лапароскопії стає необхідним при функціональних розладах органу. До нього вдаються при недостатній ефективності медикаментів, дієт та лазерного дроблення конкрементів. Операція з видалення жовчного міхура призначається, якщо є високий ризик розвитку ускладнень, що загрожують життю та здоров’ю хворого.

Переваги методу

Лапароскопічна операція з видалення жовчного міхура вважається одним із найбезпечніших способів хірургічного лікування. Її основні переваги:

  • мінімальне пошкодження черевної стінки;
  • незначна крововтрата;
  • відсутність сильного болю після процедури;
  • прискорене відновлення у різному віці;
  • низька ймовірність розвитку ускладнень (грижі та інших);
  • швидкість проведення (загалом операція триває 40 -60 хвилин).

удаление желчного пузыря лапароскопия

Лапароскопічне видалення жовчного міхура – це вдосконалений спосіб втручання. На відміну від класичного порожнинного методу, така операція є більш щадною. Лапароскопія не вимагає виконання великих розрізів та тривалого перебування у стаціонарі. Незабаром після операції дозволяється пити і їсти. Ціна видалення жовчного міхура лапароскопічним способом залежить від низки факторів і може бути озвучена тільки після консультації з лікарем.

Протипоказання до оперування

Холецистектомія жовчного може призначатися переважно більшості пацієнтів. Така маніпуляція немає численних протипоказань.

Лапароскопічну методику не застосовують при аномальній будові жовчовивідних шляхів. Подібна особливість спостерігається у вкрай поодиноких випадках. Також холецистектомію з міні-доступу не призначають за наявності вираженого запального або спайкового процесу, при деяких онкологічних патологіях.

Етапи процедури

Усі необхідні дії виконуються під час перебування пацієнта під загальною анестезією, тому будь-який дискомфорт відсутній. Операція включає кілька основних етапів:

  • виконання 3-4 проколів, що мають у діаметрі не більше 10 мм;
  • введення у тіло хворого невеликих трубок – трокарів;
  • подачу в черевну порожнину газу, що полегшує доступ до внутрішніх органів;
  • видалення жовчного міхура із застосуванням спеціальних інструментів.

Під час втручання використовується мікрокамера, яка відображає роботу хірурга на спеціальному екрані. Це дозволяє виконувати всі дії з максимальною точністю. Після процедури область проколів накладається косметичний шов, завдяки чому на тілі не утворюється грубих шрамів або рубців.

За нормального самопочуття пацієнт швидко залишає клініку. У середньому після видалення жовчного міхура прооперованих пацієнтів виписують на наступну добу.

Післяопераційна реабілітація

Після того, як буде виконана операція з видалення каменів із жовчного міхура, потрібно деякий час перебувати у стаціонарі. За хворим цілодобово ведеться уважне спостереження.

Через 30-60 хвилин після холецистектомії потрібно сісти у ліжку. Якщо відсутня нудота відразу після операції, можна пити воду. Через 2-3 години після операції передбачено вживання їжі. У день операції пацієнт повинен перебувати у вертикальному положенні щонайменше 2 години, наступного дня 6 годин.

Через 24-48 годин більшість пацієнтів готові до виписки. Надалі потрібно дотримуватися особливої ​​дієти і виконувати всі приписи лікаря. За умови дотримання лікарських рекомендацій відновлення настає дуже швидко.

Повернутися до звичайного способу життя та звичного режиму харчування вдається через 1-2 місяці після хірургічного лікування. Прооперованим людям слід надавати перевагу здоровій їжі, проводити своєчасне лікування наявних хронічних захворювань.

Перейти до галереї