Тут ви можете прочитати відповіді на питання, які часто ставлять пацієнти. Можливо, ви знайдете відповідь і на запитання, яке вас цікавить.

Скільки часу забере обстеження для операції?

Перед операцією усі пацієнти проходять підготовчий етап лікування. Необхідні:

  • передопераційний огляд, для уточнення діагнозу та виключення інших хвороб;
  • у разі операції під місцевою анестезією: доопераційне обстеження, що включає загальні аналізи крові та сечі, глюкоза крові, флюорографія, УЗД живота;
  • у разі операції під загальною або регіонарною анеcтезією: доопераційне обстеження включає додатково ЕКГ, біохімічне дослідження крові, коагулограму, передопераційний огляд анестезіолога.

Яка тривалість операції?

Насамперед важливо розуміти, що операції не повинні проводитися “на швидкість”. Найголовніше точне визначення всіх анатомічних структур, але це завжди швидко. Крім того наявність грижі більшою чи меншою мірою змінює анатомічне розташування тканин. Великий розмір грижі часто вимагає більш довгого відділення грижі від навколишніх тканин.

  • Пахвинна грижа, пупкова грижа, грижа білої лінії живота, стегнова грижа – 40-120 хвилин
  • Рецидивні грижі, грижі після оперативних втручань – 60-180 хвилин
  • Ущемлені грижі 60 – 150 хвилин

Яка тривалість перебування у стаціонарі?

Пупкова, пахова, грижа білої лінії живота: за бажанням пацієнта можна залишити лікарню через 2-3 години після операції, або наступного дня. Ті пацієнти, які бажають довше залишатися під наглядом лікаря, проводять у стаціонарі зазвичай 1 день (набагато рідше більше 1 доби).

Післяопераційна грижа, рецидивні грижі живота – 1-4 дні.

Коли після операції можна самостійно пересуватись?

Найчастіше після хірургічних операцій бажана рання активізація пацієнтів. Через 30 – 60 хвилин після операції можна самостійно вставати та ходити. У разі проведення операції під спінальною або перидуральною анестезією – відновлення рухової активності відбувається через 2-4 години після операції.

Коли та яку їжу можна вживати після операції?

Зазвичай, після операцій з приводу гриж виконаних у плановому порядку (не через швидку допомогу), немає обмежень у прийомі рідини та їжі. Тобто, після операцій виконаних під місцевою та регіонарною (спінальною та епідуральною) анестезією, їсти і пити можна відразу після операції, після операцій виконаних під загальною анестезією – через 2-3 години після операції.

Коли після операції можна повернутись до роботи?

Все залежить від вашої роботи, обсягу операції (тип і розмір) грижі, а також індивідуального порога больової чутливості. Зазвичай повне відновлення займає 1-4 тижні, залежно від виду операції.

Коли потрібно знімати шви після операції?

У 99% випадків ми використовуємо шви, що саморозсмоктуються, накладаються за косметичною методикою, які не вимагають видалення, що виключає болі, що виникають при видаленні “стандартних” швів. При використанні швів, що саморозсмоктуються, найчастіше можливий прийом душу без пов’язок, через 4 дні після операції.

Чи залишилися ще питання? Тоді поставте їх!